Home - Ethereum - Ponieważ Bitcoin konsoliduje około 11 700 USD, liczba portfeli z ponad 1 000 trafień BTC jest rekordowa.

Ponieważ Bitcoin konsoliduje około 11 700 USD, liczba portfeli z ponad 1 000 trafień BTC jest rekordowa.

Posted on 9. August 2020 in Ethereum

Bitcoin może być gotowy, aby wyeliminować wszechobecny hajs, dzięki temu jednemu prostemu powodowi.

Po kilku nudnych miesiącach, bitcoin bulls zyskał parę w ciągu ostatnich kilku tygodni, aby na krótko przesunąć cenę powyżej 12.000 dolarów. Mimo, że cena Bitcoin’a cofnęła się nieco do 11,7 tys. dolarów, podstawy aktywów na łańcuchu osiągają nowe, wszechobecne rekordy. Nie trzeba dodawać, że inwestorzy są bardziej byczy niż kiedykolwiek, ponieważ oczekują, że Bitcoin będzie kontynuował swój wzrost.

Adresy Bitcoinów z ponad 1.000 przebojów BTC New All-Time High
Nowe dane z monitoringu Glassnode sugerują, że inwestorzy gromadzą się w szybkim tempie. W szczególności, Glassnode zauważył w tweecie z 8 sierpnia, że liczba adresów, które obecnie przechowują ponad 1000 Bitcoinsów osiągnęła nowy historyczny haj wynoszący 2 193. Poprzedni wszechczasowy haj, wynoszący 2 191, został zarejestrowany we wrześniu 2019 roku.

Bitcoin najwyraźniej zyskał stabilność po awarii flash w ostatni weekend. Podczas tego wycofywania BTC spadł z około 12 tys. dolarów do zaledwie 10,600 dolarów w ciągu kilku minut, co w konsekwencji doprowadziło do likwidacji ponad 1 mld dolarów w długich kontraktach.

Bitcoin, szybko rozwijający się do chwili obecnej, odbił się i w chwili publikacji wyceniony jest na 11 773,20 USD. Aktywa cyfrowe napotykają na silny opór w regionie 12 tys. dolarów.

W związku z tym, kwitnące wskaźniki BTC, takie jak nowy wysoki zestaw portfeli zawierających ponad 1000 monet, wskazują, że tendencja wzrostowa aktywów może się utrzymać. W oddzielnym tweecie Glassnode zauważył dziś, że odsetek nieaktywnej od ponad trzech lat podaży BTC osiągnął również nowy dwuletni haj wynoszący około 30%.

Z kryptorem OG błyskającym tak mocnymi podstawami, inwestorzy nie mogą się powstrzymać od dłuższego czasu.

Wall Street jest Szalonym Bykiem

W czasach niepewności, takich jak te, z którymi mamy obecnie do czynienia, inwestorzy mają tendencję do zwracania się do bezpiecznych rajów, takich jak złoto i srebro. Zgodnie z oczekiwaniami, w ostatnich tygodniach metale szlachetne uległy rozerwaniu, znacznie przewyższając rynki akcji.

Jednak założyciel i dyrektor generalny Global Macro Investor, Raoul Pal, zasugerował ostatnio, że bitcoin jest jeszcze lepszym zabezpieczeniem przed trwającym obecnie znaczącym drukiem pieniędzy. Pal powiedział w dniu 6 sierpnia:

“W rzeczywistości, tylko jeden składnik aktywów zrównoważył wzrost bilansu G4. To nie są akcje, nie obligacje, nie towary, nie kredyt, nie metale szlachetne, nie górnicy. Tylko jeden składnik aktywów znacznie przewyższył niemalże cały horyzont czasowy. Yup, Bitcoin.”

Weteran Wall Street stwierdził dalej, że jest teraz “nieodpowiedzialnie długi” na krypcie i nie uważa, że inwestowanie w inne aktywa na dłuższą metę byłoby dobrym pomysłem.